Aktuality

Aktuality

Almeva je líder na trhu spalinových systémov.

V snahe reflektovať na stále rastúci dopyt a ponúkať riešenia zákazníkovi na mieru, sa náš sortiment stále rozširuje. V súčasnej dobe obsahuje viac než 9000 položiek, z čoho je 3000 skladom.

V niektorých regiónoch sú populárne „hitovky“, tj. predáva sa veľké množstvo rovnakého typu komínových komponentov. To však neplatí ani v Českej, ani v Slovenskej republike. Zákazníci tu kupujú takmer celý sortiment našich komínových systémov.

To bol jeden z dôvodov, prečo zvýšiť výrobu a rozšíriť sklady v Želešiciach u Brna. Dnes má Almeva vo svojich priestoroch v Želešiciach rozsiahle technické oddelenie, vlastnú výrobu komponentov šitých zákazníkovi na mieru,  aktuálne 4 skladovacie haly a ďalšia piata sa bude v blízkej budúcnosti stavať.

V posledných rokoch tiež sledujeme stále rastúci trend priamych dodávok z výrobného závodu v Želešiciach k zákazníkom na Slovensku. Vlani ich bolo viac než 50%.

 

 

Z týchto dôvodov nám nedáva zmysel naďalej prenajímať externé skladovacie priestory a existujúci sklad v Trenčíne sa k 1. 9. 2020 zatvára.

Denný predaj bude naďalej zabezpečený prostredníctvom našich vybraných partnerov. Bližšie informácie ohľadom týchto partnerov Vám poskytneme v dohľadnej dobe.

Objednávky komínových systémov od zákazníkov budú do celého Slovenska expedované z centrálneho skladu podobným spôsobom ako doteraz zo skladu v Trenčíne. Keďže v súčasnej dobe je na trhu celá rada stabilných logistických firiem, tak priame dodávky tovaru od výrobcu k zákazníkovi sú už overené a bezproblémové.

Plastové spalinové systémy ALMEVA disponujú širokou škálou inovatívnych prvkov.

Za viac než 25 rokov neustáleho vývoja odrážajúceho požiadavky trhu sa tieto komínové komponenty stali nenahraditeľnou súčasťou moderných spalinových ciest.

V súčastnosti najväčšiu zmenu zaznamenávajú systémy odvodu spalín ALMEVA STARR a FLEX, ktoré kompletne prechádzajú do čiernej.

 

Uveďme si pár výhod, ktoré táto zmena prináša:

Použitím nového komínového systému ALMEVA STARR má zákazník zaistenú UV stabilitu celého systému.

Na flexibilnej hadici ALMEVA FLEX sa každých 50cm striedajú bajonetové spojovacie časti.
Preto v prípade práce s touto hadicou zákazník ocení jej bezzvyškovosť.  

Ďalšiou výhodou spoločnou pre obidva systémy je ich farebná stálosť.

Samozrejmosťou je i to, že sa sortiment plastového systému odvodu spalín opäť rozšíril o niekoľko nových prvkov, viac v novom cenníku 2020.

V dnešnej dobe inteligentných budov a telefónov spotrebitelia často požadujú komfortné ovládanie budov priamo z telefónu.
Z tohto dôvodu vyvinul Exodraft novú bezdrôtovú poloautomatickú reguláciu Xzense.
Táto regulácia môže byť ovládaná manuálne alebo pomocou mobilnej aplikácie Xzense, ktorú je možné bezplatne stiahnúť pre iOS aj Android.

    

 

Výhodou novej regulácie je plná kontrola nad spotrebičom. Nastavením výkonu ventilátora dosiahneme optimálny komínový ťah bez ohľadu na vonkajšie vplyvy.
Xzense si optimálne nastavenie výkonu ventilátora ukladá do pamäte a pri ďalšej prevádzke tieto hodnoty opäť použije.

Pri zapaľovaní ohňa spalinový ventilátor spustíte jedným kliknutím na displeji alebo mobilnom zariadení.
Ventilátor beží po dobu desiatich minút na plný výkon, potom sa automaticky prepne na prednastavené hodnoty a beží konštantne.
Pri poklese teploty v komíne Vás Xzense upozorní notifikáciou do mobilného telefóna alebo zvukovým signálom a textom na displeji regulácie, že je potrebné priložiť palivo.
Pokiaľ prikladáte palivo, upozornenie sa znovu zopakuje. Ak nechcete pokračovať v kúrení, regulácia pri poklese teploty v komíne automaticky vypína spalinový ventilátor.

Xzense Vám pomôže znížiť množstvo dymu a ďalších nežiadúcich častíc unikajúcich zo spotrebiča do miestnosti až o 80 %.
Dosiahnete lepšie a čistejšie spaľovanie vďaka zaisteniu optimálneho množstva spaľovacieho vzduchu privádzaného ku spotrebiču.
Tým sa znížia emísie častíc vypúšťaných do vonkajšieho ovzdušia o 20 %.
Vďaka regulovanému spaľovaniu dosiahnete kvalitný a čistý oheň, ktorý má vplyv na rýchlosť vykúrenia miestnosti a zároveň výrazne šetrí množstvo paliva.

Nerezový komínový systém DK je koncentrický systém s nerezovou vložkou, ktorý je určený na odvod spalín a prívod vzduchu pre spotrebiče na plynné palivá. V hrdle vnútornej vložky je umiestnené tesnenie, vďaka ktorému je tento komínový systém vhodný i pre pretlakovú prevádzku. S ohľadom na usporiadanie vonkajšieho plášťa je systém určený výhradne na vnútornu inštaláciu. V produktovom portfóliu Almeva sú prvky systému ALMEVA DK v priemeroch DN80/125 mm až DN400/600 mm.

Komínové systémy DK s menšími priemermi (DN 80/125 až 130/200 mm) sú vhodné na odvod spalín od turbokotlov respektíve plynových žiaričov a tiež plynových krbov dodávaných v posledných rokov v prevedení spotrebič typu C.

Systémy DK s väčšími priemermi nájdu využitie v spoločných komínoch, do ktorých je pripojený odťah spalín od plynových spotrebičov umiestnených v rôznych podlažiach.

S cieľom ponúknuť kompletné riešenie, dodáva Almeva aj rôzne veľkosti redukovaných sopúchov s odbočkami 60/100, 80/125 a 100/150mm.

Tento kombinovaný systém umožňuje odvod spalín od spotrebičov na plynné aj pevné palivá spoločne s vedením ďalších inštalácií v jednom komínovom telese.

Nosným prvkom komínového systému ALMEVA FESTGAS je keramzitbetonová tvárnica s jedným či dvomi prieduchmi a s dvomi ventilačnými šachtami.

V prieduchu je vedená keramická vložka obalená lamelovou izoláciou. Touto spalinovou cestou odvádzame spaliny od kotlov na pevné palivá. Keramická šamotová vložka môže byť v priemeroch 140, 160, 180 a 200 mm.

V jednej ventilačnej šachte vedie potrubie z vysoko kvalitného PPH (polypropylén homolymer). Týmto potrubím odvádzame spaliny od kondenzačného kotla. Plastové potrubie pre komínový systém ALMEVA FESTGAS je dodávané v priemere 80 mm. Priestor medzi stenou tvárnice a plastovou vložkou slúži na nasávanie spaľovacieho vzduchu.

Druhú ventilačnú šachtu môžeme využiť podľa potreby, napríklad na vedenie kabeláže, napojenie solárneho systému či odvetrávanie kúpeľní, záchodov apod.

Vážení zákazníci,

s ohľadom na mimoriadne opatrenia a stavy núdze v Slovenskej republike sme bohužiaľ nútení obmedziť osobný kontakt s Vami na minimum.

Z tohto dôvodu sú zrušené všetky školenia, ktoré boli tento rok plánované.

Naďalej sme Vám k dispozícii podľa nižšie uvedeného:

V prípade že budete:

  • Potrebovať poradiť na technickú alebo obchodnú tému, prosím volajte alebo mailujte.
  • Potrebovať objednať tovar, prosím pošlite objednávku e-mailom. Na ďalšom postupe sa dohodneme telefonicky.
  • Odvážať alebo privážať tovar, prosím po pristavení auta volajte na príslušné číslo uvedené na dverách a my Vás budeme inštruovať.

Osoby, ktoré budú vykazovať symptómy ochorenia, budú požiadané o opustenie areálu.

Pevne veríme, že naše opatrenia pochopíte. Sú teraz v záujme nás všetkých.

Tým Almeva

Na Valnom zhromaždení Cechu kachliarov Slovenska dňa 31. januára 2020 vo Vysokých Tatrách bola prijatá firma ALMEVA SLOVAKIA s.r.o. za riadneho člena Cechu.

Potvrdilo sa tým dlhodobé smerovanie spoločnosti medzi najvýznamnejšie odborné firmy v danom odbore.

 

Almeva opäť predstaví svoje produktové portfólio moderných spalinových systémov na veľtrhu MOSTRA CONVEGNO EXPOCOMFORT.

Príďte sa zoznámiť s novinkami, ktoré máme na tento rok pre Vás nachystané.

Tešíme sa na Vás od 8.. do 11. septembra 2020 na veľtrhu v Miláne - hala 01, stánok G12,14.

Tím Almeva

 

 

Pozývame Vás na návštevu 23. ročníka medzinárodného odborného veľtrhu vykurovacej, ventilačnej, klimatizačnej, meracej, regulačnej, sanitárnej a ekologickej techniky Aquatherm Praha.

Nájdete nás na výstavisku PVA Expo Praha Letňany, v hale 4 na stánku č. 446 od utorka 3. marca do piatka 6. marca 2020.

Teší sa na Vás tím Almeva

Stránky