Aktuality

Aktuality

Vážení partneri,

dňa 12.1.2023 a 13.1.2023 nebude možná expedícia tovaru z dôvodu inventúry.

Objednávky sa budú ďalej spracovávať od 16.1.2023.

Váš ALMEVA tím.

27. ročník ankety Czech Top 100

Deň "D" súťaže Czech 100 Best sa začína každé ráno v Novej galérii konferenciou "Kľúčové faktory úspechu" a vrcholí slávnostným večerom v Španielskej sále, na ktorom sú ocenené víťazné spoločnosti. Tohtoročné ocenenie získala naša spoločnosť Almeva East Europe a.s. v kategórii STAVEBNÍCTVO A DOPRAVA.

Cieľom súťaže "ČESKÝCH 100 NAJLEPŠÍCH" je nájsť, vybrať, zviditeľniť a verejne oceniť české (v Českej republike registrované) firmy, podniky alebo spoločnosti z čo najširšieho spektra ekonomických činností, ktoré dosahujú vynikajúce, mimoriadne alebo pozitívne pozoruhodné výsledky v celoštátnom meradle.

Ocenenie udeľuje Comenius v rámci súťaže Českých 100 najlepších od roku 1996.

Video z vyhlásenia a firemný profil Almevy sledujte tu: https://youtu.be/6nGoSwMPxI8

Viac informácií o súťaži nájdete tu: Českých 100 Nejlepších - Comenius.cz

Vysoké ceny energií nútia mnoho z nás premýšľať nad alternatívnymi spôsobmi vykurovania. Pribúdajú Slováci, ktorí sa rozhodli vrátiť ku krbovým kachliam. V takýchto prípadoch je však nutné dať si pozor na problémy, ktoré môžu vzniknúť, keď zakúrime v dlhšie nepoužívaných kachliach.

Ak sa rozhodnete oprášiť dlho nečinné kachle, pred samotným škrtnutí zápalkou je nutné podniknúť pár krokov, ktoré zabránia prípadnému nešťastiu. Najprv je potrebné skontrolovať bezpečnosť kachlí a komínov. Za celú tú dobu, čo neboli používané, môžu byť značne zanesené rôznymi nečistotami, ako je prach, lístie či pavučiny. Kvôli tomu nemusí v kachliach správne horieť, čo spôsobuje, že komín neodvádza spaliny do voľného ovzdušia.


 

V takýchto prípadoch môže dôjsť ľahko k požiaru komína. Kvôli nedostatočnému odťahu spalín dochádza k vniknutiu dymu a škodlivých výparov do miestnosti, čo môže viesť až k otravám. „Pred samotným použitím kachieľ je potrebné dôkladne vyčistiť nielen ohnisko, ale taktiež všetky zákutia, kade prúdia spaliny z ohniska do spalinovej cesty. Kontrola je taktiež na mieste v prípade tesnenia kachlí, v podstate je potrebné skontrolovať, či sú všade utesnené a či nie sú nijak narušené zvary,“ vysvetľuje Pavel Ulrich, pracovník spoločnosti Almeva, ktorá sa zaoberá výrobou a predajom komínových a spalinových systémov.

Dôležitú úlohu tu hrajú aj dokumenty. Pred uvedením kachlí do prevádzky musí revízny technik spaľovacích ciest vydať potvrdenie, že spalinová cesta je z prevádzkovo bezpečnostného hľadiska v poriadku, a komín tak bude bezpečne odvádzať spaliny do voľného ovzdušia. Bez tejto správy leží zodpovednosť za prípadné škody na vlastníkovi alebo prevádzkovateľovi objektu. Po pečiatke od kominára sa od bežných majiteľov nehnuteľností pýta až poisťovňa, a to v prípade, keď už je oheň na streche. Ak ale majiteľ domu, ktorý bol zachvátený požiarom od komínu, nepredloží poisťovni maximálne rok starú kontrolu, môže z poistného plnenia dostať len jeho časť.

U bežných majiteľov nehnuteľností sa však po pečiatke od kominára pýta poisťovňa až vo chvíli, kedy je oheň na streche. V takýchto prípadoch sa stáva, ak osoba postihnutá požiarom nepredloží poisťovni kontrolu starú maximálne jeden rok, dostane zo svojej poistky len percentuálnu časť. „Dôjde k požiaru od komína, ktorý poškodený uplatní vo svojej poisťovni, skúma sa vždy príčinná súvislosť medzi závadou na dymovode a vznikom škody, prípadne jej rozsahom. Klientovi je potom poistné plnenie krátené len v prípadoch, kedy je táto príčina škody evidentná a súčasne sa zistí, že porušil svoju povinnosť pravidelnej údržby a kontrol,“ vraví Eva Svobodová z poisťovne UNIQA. Ak je poškodený jedinec v nájme, musí splnenie svojich povinností doložiť prenajímateľ domu.  

Na palive záleží

Nie všetko, čo horí, je ideálne k použitiu do kachlí. Kartónové krabice, baliace papiere či farebné noviny rozhodne nepatria medzi materiály, s ktorými si je vhodné doma zakúriť. Okrem toho, že pri ich spaľovaní vzniká vysoko toxický dym, môže dôjsť taktiež k poškodeniu samotného spotrebiča. V prípade jemného papieru môžu horiace kúsky spôsobiť aj požiar. Odborníci ďalej varujú pred tekutými podpaľovačmi. Veľa ľudí netuší, že sú určené len pre vonkajšie ohniská alebo záhradné a jednorazové grily.

Vo väčšine prípadov sa vypláca kúriť len palivami, ku ktorým je daný spotrebič určený. Ak sú kachle certifikované pre spaľovanie dreva alebo drevených brikiet, nie je možné kúriť čímkoľvek iným. Samotné drevo musí byť suché, nemalo by byť natreté ani chemicky ošetrené. Pri kúrení nevhodným palivom alebo mokrým drevom totiž dochádza nielen ku znížení účinnosti kachlí, ale predovšetkým ku znečisteniu či dokonca poškodeniu kachlí a komínov.

Zdroj txt + foto: zahrada.cz, Prechádzate od plynu ku krbovým kachliam? | Záhrada.sk (zahrada.sk)

Po postupnom prechode spalinových systémov ALMEVA STARR a FLEX z priehľadného polypropylénu na čierny, ktorý bol majoritnou zmenou v našom sortimente v minulom roku, v tomto roku opäť rozširujeme ponuku našich pätných kolien.

Do sortimentu sme zaradili najlacnejší variant pätných kolien:

Pätné kolená 87°s tŕňom a konzolou, vo variante ALMEVA STARR aj ALMEVA FLEX, štandard aj redukované.

 

Nerezový komínový systém ALMEVA TW25 je vhodný pre spotrebiče na pevné palivá, hlavne pre kachle, ktoré pracujú v podtlakovej prevádzke a je nutné ich pripojiť na externé prisávanie spaľovacieho vzduchu.

Tento systém má širokú oblasť použitia pre nízkoenergetické a pasívne domy.

Zároveň je rovnako vhodný pre inštaláciu do starších stavieb, kde sú zvýšené požiadavky na prívod vzduchu.

Vlastnosti systému:

  • vhodný pre vnútornú aj vonkajšiu montáž
  • pre voľne stojace komíny
  • systém obsahuje spony
  • odolný voči vlhkosti
  • pre spotrebiče nezávislé na vzduchu v miestnosti
  • dostupný v dimenziách 150 – 250 mm

Vzhľadom k narastajúcim legislatívnym nárokom sme vyvinuli a uviedli na trh nový typ sifónu ALMEVA ZEUS.

Tento nový typ sifónu je vhodný pre všetky tlakové triedy P a H.

Sifón môže byť doplnený elektronickým snímačom hladiny kondenzátu.

Snímač je možné pripojiť do riadiacej elektroniky, alebo systému MaR, ktorý stráži správnu funkciu sifónu.

Varianty nového sifónu ZEUS:

Sifón ponúkame vo viacerých variantoch pripojenia, a to v dimenzii DN32 a v DN40.

Sifón v obidvoch dimenziách bude tiež možné pripojiť do vertikálnej časti spalinovej cesty cez 90° kolienko.

ALMEVA MIB je komínový systém vhodný pre moderné spotrebiče na pevné palivá a biopalivá s nízkou teplotou spalín.

Trojzložkový komínový systém ALMEVA MIB tvoria tvárnice z ľahkého keramzitbetónu, lamelová izolácia s kašírovaním a špeciálna keramická vložka.        

Systém je hermeticky tesný, bez zadného odvetrania. A to predovšetkým vďaka špeciálnej vložke Multikeram, ktorá má minimálnu nasiakavosť a hrúbku steny iba 10,5mm.

Tento komínový systém je tak ideálny pre pasívne a nízkoenergetické domy.

 

Skladba komínového systému ALMEVA MIB:

Ľahká keramzitbetónová (liaporbetónová) tvárnica je ponúkaná v prevedeniach:

  • jednoprieduchová
  • jednoprieduchová s jednou, alebo dvomi ventilačnými šachtami
  • dvojprieduchová
  • dvojprieduchová s jednou, alebo dvomi ventilačnými šachtami

Podľa zvolenej tvárnice je potrebné vybrať zodpovedajúcu izoláciu a komínovú misku.

Špeciálna vložka Multikeram je dodávaná v priemeroch 140, 160, 180 a 200 mm.

Tak je to tu:

Prvý plne virtuálny veľtrh pre technické zariadenie budov v Slovenskej a Českej republike.

Dnes sa s organizovaním online workshopov a konferencií roztrhlo vrece, lebo sa vďaka tomu zákazníkom priblížujú takmer všetky odbory priemyselnej sféry.

Každopádne situácia si to vyžaduje.

Taktiež odbor TZB, v ktorom sa profiluje naša spoločnosť ALMEVA, nechce zostať pozadu.

Organizátori veľtrhov AQUATHERM sa aj tentoraz postarajú o najväčšiu prehliadku výrobcov, dodávateľov technológií a služieb, montážnych a servisných firiem v odbore TZB.

MDL Expo s.r.o. v spolupráci so spoločnosťou Trigama International s.r.o. pripravili online platformu, vďaka ktorej sa Vám predstavia desiatky vystavovateľov z odboru vykurovacej, ventilačnej, klimatizačnej, meracej, regulačnej, sanitárnej a ekologickej techniky. 

ALMEVA bude pri tom. Týmto Vás srdečne pozývame na našu virtuálnu expozíciu.

V dňoch 23. – 26.02.2021 sa na Vás tešíme, tentokrát ONLINE.

Jednoduchou a interaktívnou formou sa dozviete o celej škále noviniek a môžete nám napísať správu. Už teraz sme zvedaví na Vaše reakcie.

Ako sprievodný program virtuálneho veľtrhu TZB EXPO sú pre Vás pripravené štyri dni plné živého vysielania, rozhovorov, tematických prezentácií a diskusií s odborníkmi, či už z Prahy alebo Bratislavy.

V piatok 26.02. sa na Vás od mikrofónu budú tešiť Pavel Ulrich a Pavel Mareček.

Pripravili sme pre Vás ďalšiu novinku v našom sortimente flexibilných systémov odvodu spalín, „krabicové riešenie” pre vložkovanie komínov ALMEVA FLEXBOX.

Toto balenie komínových komponentov je veľmi skladné a práca s ním je naozaj komfortná.

Presvedčte sa, že vďaka nemu Vám ku vložkovaniu komína stačia dve krabice.

 

Komínový paket FLEX – prvá krabica

Almeva ponúka nielen kvalitné produkty, ale aj služby. Premýšľame o Vás a snažíme sa Vám poskytnúť pohodlné riešenia a ušetriť Váš čas. Z tohto dôvodu sme Vám pripravili nové komínové pakety. Tieto pakety sú balené v krabiciach. Obsahujú komponenty ku založeniu komína, tak ako aj k systémovému ukončeniu komína a navyše aj distančné objímky.
Komínový paket FLEX je k dispozícií v štyroch prevedeniach pre priemer 80 mm. Podľa varianty sa paket skladá z pätného alebo vložkovacieho kolena, v štandardnom či redukovanom prevedení, univerzálnych distančných objímok (pre 6 m flexibilnej hadice) a komínovej hlavice. Súčasťou paketu sú taktiež adaptér, poistná spona a poistná objímka. Tak, a máme prvú krabicu, ku ktorej Vám stačí dokúpiť už len flexibilnú hadicu.

ALMEVA FLEXBOX – druhá krabica

Flexibilnú hadicu si môžete pohodlne odvinúť z nášho nového ALMEVA FLEXBOXu. Máte tak k dispozícií v necelom kubickom metri 50 m flexibilnej hadice v priemere 80 mm. ALMEVA FLEXBOX je ideálny pre inštalatérov, lebo sa bezproblémovo vojde do každej dodávky. Krabica má rozmery 1020 x 820 x 1034 mm. Flexibilná hadica je tak pekne uložená na jednom mieste a nerozprestiera sa v úložnom priestore ako chobotnica. Prácu Vám taktiež uľahčí priamo na krabici vyobrazený montážny návod, aj pomocný meter. Nezabudli sme ani na ukazovateľ nespotrebovanej dĺžky flexibilnej hadice. Červená značka Vás upozorní, aby ste zvážili ďalšiu objednávku. Takže vidíte, ide to. Pre kompletné vložkovanie komínového telesa Vám teraz stačia dve krabice od Almevy.

ALMEVA FLEXBOX – ďalší benefit

Vzhľadom na to, že je krabica FLEXBOX dostatočne pevná, môžete si do nej flexibilnú hadicu podľa potreby dopĺňať.

Stránky