Zaoberáme sa výrobou a predajom komínových a spalinových systémov

Dodávateľ komínových systémov

  • Plastové komínové systémy
  • Pevné aj flexibilné komínové systémy
  • Vnútorné aj vonkajšie (fasádové) vzduchospalinové systémy
  • Najväčsí sortiment komínových systémov
  • Doplnkové systémy (nerezové, pre peletové kotly a krby, výpočtový software KESA ALADIN atď.)

Sme jedným z najväčších a najvýznamnejších dodávateľov plastových komínových systémov. Sme dodávateľom ako pre širokú sieť veľkoobchodov, inštalatérov a kominárov, tak aj OEM dodávateľom pre výrobcov, alebo importérov kondenzačných kotlov a taktiež aj OEM pre výrobcov komínových systémov.

Švajčiarska precíznosť a kvalita a najširší sortiment nás zaraďujú ku špičke v Európe. Od roku 2008 sme zastúpením pre celú strednú a východnú Európu, so základňou v Želešicích u Brna. V októbri 2011 sme presunuli časť výroby z materského závodu v Bischofszelli do Českej republiky.

V Českej a Slovenskej republike zaisťujeme kompletný servis od technického poradenstva, výpočtu a dimenzácie spalinovej cesty, cez kalkulácie, až po dodávku a zaistenie kvalifikovanej montáže celého diela. Sprostredkovávame vložkovanie komínov, revíziu hotových diel, dodávku alternatívnych systémov (hliníkových pre staršie kotly typu TURBO, nerezové komíny pre všetky typy spotrebičov, šamotové komíny a vložky, prípadne spalinové ventilátory pri nedostatku ťahu v komíne).

AKTUALITY

Almeva je líder na trhu spalinových systémov.

V snahe reflektovať na stále rastúci dopyt a ponúkať riešenia zákazníkovi na mieru, sa náš sortiment stále rozširuje. V súčasnej dobe obsahuje viac než 9000 položiek, z čoho je 3000 skladom.

V niektorých regiónoch sú populárne „hitovky“, tj. predáva sa veľké množstvo rovnakého typu komínových komponentov. To však neplatí ani v Českej, ani v Slovenskej republike. Zákazníci tu kupujú takmer celý sortiment našich komínových systémov.

To bol jeden z dôvodov, prečo zvýšiť výrobu a rozšíriť sklady v Želešiciach u Brna. Dnes má Almeva vo svojich priestoroch v Želešiciach rozsiahle technické oddelenie, vlastnú výrobu komponentov šitých zákazníkovi na mieru,  aktuálne 4 skladovacie haly a ďalšia piata sa bude v blízkej budúcnosti stavať.

V posledných rokoch tiež sledujeme stále rastúci trend priamych dodávok z výrobného závodu v Želešiciach k zákazníkom na Slovensku. Vlani ich bolo viac než 50%.

 

 

Z týchto dôvodov nám nedáva zmysel naďalej prenajímať externé skladovacie priestory a existujúci sklad v Trenčíne sa k 1. 9. 2020 zatvára.

Denný predaj bude naďalej zabezpečený prostredníctvom našich vybraných partnerov. Bližšie informácie ohľadom týchto partnerov Vám poskytneme v dohľadnej dobe.

Objednávky komínových systémov od zákazníkov budú do celého Slovenska expedované z centrálneho skladu podobným spôsobom ako doteraz zo skladu v Trenčíne. Keďže v súčasnej dobe je na trhu celá rada stabilných logistických firiem, tak priame dodávky tovaru od výrobcu k zákazníkovi sú už overené a bezproblémové.