Zaoberáme sa výrobou a predajom komínových a spalinových systémov

Dodávateľ komínových systémov

  • Plastové komínové systémy
  • Pevné aj flexibilné komínové systémy
  • Vnútorné aj vonkajšie (fasádové) vzduchospalinové systémy
  • Najväčsí sortiment komínových systémov
  • Doplnkové systémy (nerezové, pre peletové kotly a krby, výpočtový software KESA ALADIN atď.)

Sme jedným z najväčších a najvýznamnejších dodávateľov plastových komínových systémov. Sme dodávateľom ako pre širokú sieť veľkoobchodov, inštalatérov a kominárov, tak aj OEM dodávateľom pre výrobcov, alebo importérov kondenzačných kotlov a taktiež aj OEM pre výrobcov komínových systémov.

Švajčiarska precíznosť a kvalita a najširší sortiment nás zaraďujú ku špičke v Európe. Od roku 2008 sme zastúpením pre celú strednú a východnú Európu, so základňou v Želešicích u Brna. V októbri 2011 sme presunuli časť výroby z materského závodu v Bischofszelli do Českej republiky.

V Českej a Slovenskej republike zaisťujeme kompletný servis od technického poradenstva, výpočtu a dimenzácie spalinovej cesty, cez kalkulácie, až po dodávku a zaistenie kvalifikovanej montáže celého diela. Sprostredkovávame vložkovanie komínov, revíziu hotových diel, dodávku alternatívnych systémov (hliníkových pre staršie kotly typu TURBO, nerezové komíny pre všetky typy spotrebičov, šamotové komíny a vložky, prípadne spalinové ventilátory pri nedostatku ťahu v komíne).

AKTUALITY

Moderný typ krbov

V posledných rokoch sa k nám predovšetkým zo západných štátov dostáva nový typ krbov. Pre niektorých ľudí je totiž manipulácia a skladovanie dreva neriešiteľným problémom a nemôžu si bežný krb na drevo dovoliť. Z tohto dôvodu začínajú často voliť plynové krby, ktoré všetku prácu okolo úplne eliminujú. Moderné plynové krby svojim spracovaním, designom a veľmi čistým, reálne vyzerajúcim plynovým plameňom, dokonale nahrádzajú starú klasiku.

Funkcia

K týmto moderným krbom je nutné privádzať zemný plyn, elektrinu a vzduch pre spaľovanie. Taktiež nesmieme zabudnúť na odvod spalín od plynového spotrebiča do exteriéru nad strešnú konštrukciu alebo cez fasádu podľa platnej normy STN 73 4201. Odvod spalín od týchto krbov je riešený koncentrickým nerezovým systémom (rúra v rúre) v dimenziách 80/125 až 130/200 mm. Pretože krby bývajú často vyberané do bytových jednotiek a rôznych špecifických priestorov, vznikajú zložité trasy spalinovej cesty, plné kolien a ohybov. Následne vznikajú komplikácie s odťahom spalín kvôli veľkej tlakovej strate. Z tohto dôvodu reaguje Exodraft novinkou – Koncentrický spalinový ventilátor RHGC. Tento typ ventilátora je určený priamo pre tieto spotrebiče a rieši 100% odťah spalín od plynových krbov v horizontálnej alebo vertikálnej polohe.

Výhody

Výhodou je voľnosť návrhu spalinovej cesty, ktorá môže obsahovať až 15 ks kolien s uhlom 90° a to na maximálnej rozvinutej dĺžke odvodu spalín 60 metrov. Vďaka regulovateľnému spaľovaniu dosiahnete čistý plameň a optimálny komínový ťah bez ohľadu na vonkajšie vplyvy. Spalinový ventilátor je určený pre spotrebiče do 13 kW. Vďaka veľkému výkonu ventilátora môžeme znížiť priemer odvodu spalín z 130/200 mm na 80/125 mm, čo uľahčuje skrytie spalinovej cesty napríklad v podhľade. Regulácia, ktorá je dodávaná k ventilátoru, neustále kontroluje komínový ťah a automaticky ho vypína.

 

                    

Chce to design

Pokiaľ premýšľate o zakúpení spalinového ventilátora Exodraft a odrádza Vás jeho vzhľad na komínovom telese alebo Vám neladí k farbe strešnej krytiny, ponúkame Vám riešenie v možnosti lakovania všetkých typov ventilátorov od dánskeho výrobcu v kompletnej škále RAL vzorkovníku za jednotný príplatok.